fbpx
Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

Bu testimizde araç tamburlar üzerine çıkarılarak bilgisayar kontrolünde yüksek hızlarda motor gücünün beygir ve torku tespit edilir. Bu kontroller sırasında çeşitli hızlara göre motorun durum gücü ve torku beklenen değerlere göre uygun olup olmadığı kontrol edilir. Devirlenmesi normal değerlere göre karşılaştırmalı kontrol edilir. Ateşleme ve yakıt sistemi değerleri incelenir. Ateşleme ve buna göre yakıt beslemesi değerlerine bakılır. Ayrıca Turbo, Yazılım, Chip Tuning Uygulaması yapılan araçların uygulam öncesi ve sonrasında performans ölçümleri yapılır.
Araç altı kontrol testimizde, otomobilinizin altındaki yağ kaçaklarına, alt takım kusurlarına, aracın şasesinin ve alt takım parçalarının herhangi bir darbe alıp almadığına detaylı bir şekilde bakılır. Gözlemlenen herhangi bir sorun olursa araç sahibi ve alacak kişiye araç liftte iken tespit edilen arıza, hata ve kusurlar detaylı bir şekilde izah edilerek bilgilendirilmede bulunulur.
Süspansiyon testimizde, herhangi bir problem olup olmadığı bilgisayar eşliğinde kontrol edilir. Makinelerimiz gerçek yol koşullarını simüle eder. Elde edilen verilerden yüzdesel ölçümler çıkartılır. Alınan çıktılar ile rapor oluşturulur. Her bir lastik için yol tutuşu rapor ile tespit edilir. Genel kanının aksine süspansiyonu sağlayan mekanizma olan amortisörlerin asıl görevi konfor değil, yol tutuş güvenliğidir. Bu sebeple süspansiyon testi otomobiliniz için en önemli testlerden biridir.
Yanal kayma testi ile otomobilin ön ve arka lastikleri bilgisayar sistemli platform üzerinde test edilir. Otomobilin ön ve arka lastik açıları bilgisayar ile hesaplanır. Lastiklerin açılarında sapma olup olmadığı kontrol edilir. Ayrıca ön takım parçalarında da sapma olup olmadığı bu test sırasında belirlenir. Belirlenen sapma ve kusurlar detaylı olarak müşterilerimize açıklanır.
Fren testimizde araç platform üzerinde fren yaptırılır. Böylece güç dağılımı ölçülerek herhangi bir fren durumunda aracın sağa yada sola çekip çekmediği, güç dağılımı ve lastiklerin tutma performansı test edilir. Fren test cihazımız TUV-TÜRK kriterlerinde ölçüm yapmakTIR. Sadece ekspertiz hizmetinde değil, aracın vize öncesi fren kontrol testlerini yapmaktayız.
Boya ve kaporta testimiz; konusunda uzman ustalarımız tarafından dünya üzerinde mevcut  en hassas ölçüm özelliğine sahip cihazlar ile yapılmaktadır. Aracın her bir noktasında detaylı inceleme ve ölçümler yapılır. Böylece araçta boyanan ve değişen parçalar, varsa aracın geçmişte yaptığı ciddi kazalara karışıp karışmadığı anlaşılır. Tüm bu ölçümler daha sonra size rapor halinde sunulur.
Elektronik Arıza Testimizde, aracın elektronik aksamı bilgisayara bağlanır. Sistem taraması yapılır. Dijital/Analog klima, A.B.S otomatik şanzıman ve aracın diğer sahip olduğu tüm elektronik donanıma bakılır, arızalı olanları raporlanır. Servis süresi minimum 40 dakika, maksimum 55 dakikadır. Teknik olarak bir aracın incelenmesi için 8-10 dakika yetersiz bir süredir. Özellikle elektronik aksama bakarken, çok hızlı olmak bir çok küsuru gözden kaçırmak anlamına gelmektedir.
Otomobilinizin vizeye gitmeden önce yaptığımız kontrol testleridir. Genel olarak yapılan tüm testler, ekspertiz testlerimiz ile aynı prensiptedir. Ancak daha çok aracın vize işlemini geçebilmesi için aracın arıza ve küsurlara odaklanmıştır. Bir nevi gerçek vize kontrollerinin hazırlık testleridir.
İzmir Oto Ekspertiz, Yetkili CS Motor Test Merkezi ve Satış Temsilcisidir. CS Motor Test, Silindir Kapak Conta Yanıklarını, Motor Bloğu Kaçaklarını sadece 10 dakika içerisinde %100 tespiti konusunda Türk kimya mühendislerince geliştirilmiş, yenilikçi, basit bir çözümdür. Silindir kapak conta yanıklarını, motor blok kaçaklarını %100 olarak tespit etmek daha önce motoru açmadan ve çok detaylı incelemeden mümkün olmayan bir işti. Bu tip arızalar ise önceden tespit edilmediğinde otomobil için en çok zarara sebep olan motor değişimine kadar otomobil sahibine yük getirebilen arızalardır. Geleneksel yöntemler ile bu arıaları tespit edilse dahi hep geç aşamalarda tespit edilebilmekte idi. CS Motor Test uygulaması ile…
Tur Assist Mapfre Sigorta Warranty hizmeti ile 2. El otomobil garantisi vermekteyiz. 2. El otomobil sigortası hizmetinden aşağıda listelenmiş araçlara ve ilgili kriterlere uygun olması şartı ile yararlanabilirsiniz. Araç Kriter Binek Araç En Fazla 7 yaş ve 150.000 km’de Hafif Ticari Araç En Fazla 5 yaş ve 200.000 km’de Araç Garanti Süresi Binek Araç 12 ay / 15.000 km (hangisi önce dolarsa) Hafif Ticari Araç 12 ay / 25.000 km (hangisi önce dolarsa) Yol Yardım Teminatları Yol kenarı yardım organizasyonu Ulaşım 50 km Aracın Çekilmesi 400 TL Daimi ikametgaha geri dönüş veya yolculuğa devam seyahati Sınırsız Aracın kullanılmayışı nedeniyle konaklama…
İzmir Oto Ekspertiz, araç ekpertiz hizmeti fiyatlarımızı aşağıdaki tablomuzda görebilirsiniz. Ekspertiz hizmet ve ücretlerini 3 paket altında talep edebilirsiniz. Kaporta ekspertiz hizmetimizi araç boyası ve kaportasındaki sorunları tespit etmek için talep edebilirsiniz. Genel ve Full ekpertiz paketlerimizde mekanik test, motor dyno testi, lift dahil fren testi, lift dahil süspansiyon testi ve uygun araçlar için diagnostik cihaz ile arıza tespit hizmeti standarttır. Full ekspertiz hizmetinde, genel ekspertiz paketine ilave olarak, motor ömrünü büyük ölçüde azaltan, büyük maddi kayıplara neden olan silindir conta kaçaklarını tespit testi, araç hasar kaydı dosya sorgusu ve raporu ve yeni yasa uyarınca noter satışı öncesi, 8 yılı…
Türkiye Noterler Birliği, özellikle araç alım satımlarında yaşanan en büyük sıkıntılardan biri olan hafta sonu açık noter olmaması sorununa nöbetçi noterler ile çözüm getirdi. Her şehirde artık hafta sonu açık olacak, nöbet sistemi ile çalışacak nöbetçi noterler olacak. Araç alım satımlarında büyük kolaylık sağlayacak bu gelişme ile ikinci el otomobil ticaretinin önündeki en büyük engellerden biri de kalkmış oldu. Peki İzmir de hangi noter nöbetçi? Nasıl öğrenebilir siniz? Bunun için de İzmir Oto Ekspertiz sayfasından tarihe göre İzmir'deki nöbetçi noterleri görebilirsiniz. Aşağıdaki linkten yararlanarak tarih aralığına göre hangi şehirde hangi noterin açık olduğunu bulabilirsiniz. SİZE UYGUN TARİHLERDEKİ İZMİR'DEKİ NÖBETÇİ NOTERLERİ…