fbpx

Oto Ekspertiz Fiyat Listesi

İzmir Oto Ekspertiz Fiyat Listesi İzmir Oto Ekspertiz Fiyat Listesi İzmir Oto Ekspertiz

İzmir Oto Ekspertiz, araç ekpertiz hizmeti fiyatlarımızı aşağıdaki tablomuzda görebilirsiniz. Ekspertiz hizmet ve ücretlerini 3 paket altında talep edebilirsiniz. Kaporta ekspertiz hizmetimizi araç boyası ve kaportasındaki sorunları tespit etmek için talep edebilirsiniz. Genel ve Full ekpertiz paketlerimizde mekanik test, motor dyno testi, lift dahil fren testi, lift dahil süspansiyon testi ve uygun araçlar için diagnostik cihaz ile arıza tespit hizmeti standarttır. Full ekspertiz hizmetinde, genel ekspertiz paketine ilave olarak, motor ömrünü büyük ölçüde azaltan, büyük maddi kayıplara neden olan silindir conta kaçaklarını tespit testi, araç hasar kaydı dosya sorgusu ve raporu ve yeni yasa uyarınca noter satışı öncesi, 8 yılı ve 160.000 km'yi aşmamış araçlar için galeri, otomobil markalarının ikinci el bayileri veya araç alım satımı ile uğraşan kişi ve kurumlarca, alıcıya araç için garanti verme zorunluluğu getiren ve sağlayan TSE onaylı rapor verilmektedir.

İzmir Oto Ekspertiz, Nisan 2019 tarihinden itibaren "TSE hizmet Yeterlilik Belgesi"ne sahip İzmir'deki sayılı oto ekspertiz merkezlerinden biridir. Yasada belirtilen koşullara uygun araçlar için, araç satıcısı ve alıcılarına noter satışı için TSE onaylı rapor verme yetkisine sahiptir.

İzmir Oto Ekspertiz Hizmet Paketleri ve Fiyat Listesi
Ekspertiz Hizmet ve Ücretleri Standart Segment Araç Üst Segment / Panelvan Tipi Araçlar
Kaporta Ekspertizi 100 TL 120 TL
Genel Ekspertiz 200 TL 230 TL
Full Ekspertiz 250 TL 280 TL
Silindir Kapak Conta Kaçak Testi 30 TL 30 TL
Full Ekspertiz paketinde; Silindir Kapak Conta Testi, Hasar Dosya Sorgusu ve Raporlaması, TSE standartları çerçevesinde "Onaylı ve Noter Tasdikli Rapor" hazırlanmaktadır.

Bilgi Notu: 2. El araçlarda düzenlenen yeni kanun gereğince 2012 yılı ve sonrası ( 8 yılı ve 160.000 km'yi aşmamış) araçlarda noter; satış öncesi TSE onaylı ekspertiz merkezinden ekspertiz raporu istemektedir.