İkinci El Araba Değerlendirmesinin Önemi
Fatih Caddesi No:93 Çamdibi Bornova İZMİR (Halkbankası 1. Sanayi Şubesi Karşısı) TEL: 0 232 445 53 53 GSM: 0 555 699 96 97

İzmir Oto Ekspertiz | Türkiye'nin Noter Beyanlı İlk Oto Ekpertiz Firması

İkinci El Araba Değerlendirmesinin Önemi

İkinci el araç değerlendirmesi, kullanılmış otomobillerin gerçek piyasa değerinin bir tahminidir. Ayrıca araç alırken, alacağınız aracın ikinci el olup olmadığını anlamak için son derece yararlıdır. Kullanılmış bir araba değerlendirmesi, kişiye özel kullanılmış otomobilin değerine ilişkin genel bir bilgi verebilir.

Araç değerlendirmesi yaptırmanın, kullanılmış araç sahipleri ve ikinci el araba ticareti yapanlar açısından da önemli faydaları vardır. Aracını satacak olan kişilere, satışta daha iyi bir fiyat için müzakere olanağı sağlamakla birlikte, kullanılmış arabalarının fiyatına ne kadar değer ekleyebileceğini belirlemelerinde yardımcı olur. Ayrıca belirli bir marka ve model aracın genel değerini bilmek, satın alma aşamasında çok fazla ödeme yapmamanızı sağlar. Kullanılmış araba değerlemesi ikinci el araç fiyatından ne kadar düşüleceği konusunda bilgi verir. (Aşırı kilometre veya aşınma ve yıpranmanın anormal işaretleri vs.)

İkinci el araba değerlendirmesinin sağladığı tüm bu yararlarla, kullanılmış bir otomobilin fiyatlandırmasıyla ilgili daha bilinçli kararlar alınabilir. İster satma işlemi olsun, ister satın alma işlemi olsun, kullanılmış araba değerlendirmesi adil ve doğru bir fiyatlandırma sağlar.